МЕНЮ
+38 097 0224555 +38 066 0224555
Пн-Сб : 10.00 - 19.00 Нд : вихідний

Коли дроп шоту немає альтернатив

Коли дроп шоту немає альтернатив

Коли дроп шоту немає альтернатив

Риболовля з банального способу добути рибу перетворилася в справжню індустрію, покликану дарувати захопленим нею людям чудовий настрій. Сходу кожен скаже, що вона ділиться на поплавкову, спінінгову, фідерну, коропову, сомова і це тільки прісноводні різновиди. І кожний з них - на свої підвиди. Як адепт спінінгу, буду говорити саме за нього.

Спіннінговати можна на блешні, джиг, воблери…; ловити ультралайтом, лайтом…; ловити окуня, щуку, судака… - ну ви зрозуміли. В рамках всього цього є різні оснастки та види проводок. І для всього цього розроблено різні види вудлищ.

Давайте поговоримо про джиг. В рамках цього виду лову використовують класичні джиг-головки, розбірні грузила і рознесені оснастки (найпопулярніші у нас - відвідний повідок і дроп шот). Чим зумовлене таке розмаїття? Як правило, бажанням спробувати щось нове. Адже всі вони чудово працюють, а вибір конкретного риболова залежить, в більшості випадків, тільки від його особистих симпатій в бік тієї чи іншої оснастки. А що ж в меншості? Давайте наведу вам приклад зі своєї практики. Головна водойму мого регіону - річка Десна. Я дуже люблю на ній відпочивати і рибалити - риболовля на ній може бути дуже різноманітною, і це я згадую лише про спінінг. Річка в різні сезони проявляє себе по-різному, кожний з цих проявів вимагає особливого підходу і якщо він був знайдений правильно - вибудете задоволені. Розглядаючи кожен з цих варіантів, можна цілу монографію написати, тому поговоримо лише про літній джиг.

Десна - річка з хорошею течією. Які варіанти у нас є в цьому випадку?

1) Мікроджиг. Ним ми можемо половити, що називається «з під ніг» адже якщо закинути приманку далеко перпендикулярно берегу, то вона просто не дістане до дна і її знесе течією. Але це досить результативний метод, якщо риба гуляє біля берега.

2) Оснащення до 12-15 грам. Тут ситуація буде кращою, але ви будете обмежені у виборі проводок - тільки волочіння по дну з можливими легкими підривами. Інакше приманку знову дуже швидко приб'є до берега.

3) Джиг в діапазоні 25-30 грам. Це дійсно далекобійний варіант, який дістане до далеких бровок і дозволить обловить їх в допомогою всіляких східчастих і рівномірних проводок. Це найпопулярніший в нашій місцевості варіант. Розраховувати в цьому випадку можна на щуку, судака і великого окуня. Але, на жаль, ці представники іхтіофауни часто бувають пасивні, а їх популяція відносно не дуже чисельна, тому рибу потрібно не просто спокусити на клювання - її потрібно перед цим знайти.

Практично безвідмовний генератор позитивних емоцій - окунь середнього розміру - вагою 100-200 грам. Залишилося тільки дістати його. Проблема в тому, що він точно так само може стояти на достатньому видаленні від берега але клювати воліє на невеликі приманки 2,5 - 5 см. Кидати такі мініатюрні приманки з «ядром» 30 грам - це не найкраща справа. Результат все одно навряд чи порадує. Відвідний повідок - вже краще, але його все одно буде мотати за течією, і ви ніяк не зможете на це вплинути. Звичайно, у цього способу є багато шанувальників, але я пишу про свій досвід, тому їдемо далі. Мій вибір - дроп шот. З цією оснасткою приманка залишається під вашим максимально можливим контролем, і при цьому, не обтяжена важким тягарем. Гра приманки виходить природною і привабливою. Дроп шот на річці з досить сильною течією - це, мабуть, єдиний варіант дістати невеликого, практично завжди голодного окуня, на великій відстані від берега. Вантаж 20-30 грамів надійно утримується на місці, а ви в цей час можете анімувати приманку вершинкою спінінга. У мене для цих цілей є вудилище WFT Ghostrider Dropshot з тестом 3-30 грам і довжиною 2,10 метра. Його лад дозволяє без проблем закидати оснастку у верхньому тестовому діапазону а проводку виконувати на манер наноджига - делікатна анімація вершинкою спінінга мініатюрних черв'ячків і слагіва практично на одному місці. Це дозволяє досконало обловить перспективну локальну ділянку, наприклад, мушлеве дно, і отримати від цього відмінний результат.

Але це не означає, що я закликаю вас бігти в магазин. Спочатку спробуйте тієї снастю, яка у вас вже є. Будь-якого спінінга з тестом 10-30 грам буде достатньо. Якщо ви отримаєте результат - тоді і візьмете собі подібного спінінга. З ним результат і задоволення від ловлі будуть ще вище і це вудилище точно не стоятиме без діла.

Дякую за увагу.ЗАЛИШТЕ ВІДПОВІДЬ

Примітка: HTML не підтримується!